Header

16 kwietnia 2012

Motor Show 2012 - część 1


W dniach 13-15 kwietnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Motor Show 2012, określany przez organizatorów jako "największe, motoryzacyjne show w Polsce". Pierwszego dnia odbył się VIP Day, przeznaczony dla VIPów, osób z branży, dziennikarzy, posiadaczy apartamentów w Poznaniu i ilości lajków na fejsie większej niż 5000. Kolejne dwa dni otwarte były dla, tak zwanej "szerokiej publiczności". Wystawców było wielu, zwiedzających jeszcze więcej, a wśród nich ekipa Petrolheads-Blog przygotowująca fotorelację.

Jednym z najbardziej obleganych stoisk było to przygotowane przez Mercedesa. Największym magnesem były trzy magiczne literki:

Pojawił się SLS AMG Roadster,C63 AMG Black Series, którego końcówki wydechu, mimo minimalnego wystawania za węglowy dyfuzor, zostały dyskretnie "obrandowane"
i niewątpliwie przyciągający oko, za sprawą matowo-białego lakieru CL AMGCieszyła też obecność następnego pokolenia Petrolheadów!Dla miłośników trochę mniejszych sportowych samochodów gratką były dwa modele Lotusa: Elise CR i Evora:
Jeśli ktoś kocha tuning i niestandardowe auta, AC Schnitzer Pawelec przygotował niespodziankę:

Będąc przy temacie modyfikacji, Pachura Motor Center zaprezentował propozycje ABT i TechArt dla Lamborghini Murcielago Roadster, Porsche Panamery i Audi R8 w wersji "hardcore" i bardziej cywilnej:


Nie same salony i dystrybutorzy prezentowały swoją ofertę. Przdstawiciele mediów także przygotowali swoje stoiska, z których najciekawiej prezentowała się polska edycja magazynu Top Gear:
Ciekawostką było to, że zamawiając na miejscu prenumeratę, można było zrobić sobie profesjonalną fotkę z Astonem Martin Rapide, która powędruje na okładkę unikalnego magazynu!


Miłośnicy starszej motoryzacji mogli wyszukać kilka perełek, jak chociażby Hudson Hornet i dziadka Hondy S2000 - model s800
Ale prawdziwą gratką dla fascynatów historii samochodów, w szczególności tych amerykańskich, była wystawa przygotowana przez Mustang Klub Polska, prezentująca chyba wszystkie modele Mustangów!
I prawdziwa gwiazda telewizji: Eleanor z 1967 roku!


Niestety, nie wszyscy wiedzieli co oglądają, nie potrafili czytać albo tak się "zajarali", że kompletnie im się poprzestawiało: obecny na poniższej fotce poprosił kolegę o zdjęcie pomiędzy, tu cytat: "tymi dwoma CAMARO", koniec cytatu. Echhhh...Pawilon przygotowany przez Automobilklub Wielkopolski, prezentujący wszystkie obszary swojej działalności: wyścigi, rajdy, track-daye, drift i inne!Dlaszy ciąg relacji w części drugiej, a w niej: Auto City przygotowane przez grupę Volkswagena, stoisko Fiata, Peugeota i innych, ciekawostki z parkingów i gwiazda imprezy: Ferrari!

1 komentarz: